עגבניות ירוקות כבושות בסגנון רומני
חפשו מתכון
כשר צמחוני טבעוני

עגבניות ירוקות כבושות בסגנון רומני

המרכיבים לצנצנת 2 ליטר:

1.5 ק"ג עגבניות ירוקות, חרוצות בצלב בראשן (כמו שעושים לערמונים)

1-2 פלפל חריף שלם - לפי הטעם ובכלל בנדיבות

שיניים מראש שום שלם - אפשר גם יותר או פחות, לפי הטעם

1 צרור עלי שומר

מתכון מאת:
מתוך: סלטים / תוספות

ראשית - מעקרים. לפני הכל, חשוב לעקר את הצנצנות טוב טוב בסיר ענק עם מים חמים/כמעט רותחים, כדי שלא יתקלקלו לכם החמוצים לפני שאתם מספיקים לאכול.

ממלאים בירקות ואז מכסים במים: עיקרתם? מצוין. עכשיו מסדרים את הירקות עד קצה הצנצנת. סיימתם? כל הכבוד! עכשיו, חברים, הרי לכם הסוד הגדול של הכבישה המלוחה: על שלושת רבעי כוס מים מוסיפים כפית מלח. זה כל הסיפור. וגם קצת שיני שום (כי אי אפשר בלי), וגם קצת פלפל חריף (כי זה עושה נעים).

בקיצור: אחרי שדוחפים את כל הירקות שניקיתם טוב טוב מכל האדמה והלכלוך ואת השום, מציפים את הצנצנות במים מלוחים ביחס של ¾ כוס מים ל-1 כפית מלח. זה הכל. אל תשכחו לסגור טוב טוב.

חשוב מאוד! הסגירה צריכה להיות חזקה ככל האפשר, הרמטית ממש. לכן חשוב לשים לב שהגומיות של הצנצנות חזקות וטובות (כי הן נוטות להדלדל משימוש ובכלל מהחיים). לא לתת לצנצנות לעמוד בשמש יותר מיומיים. למקרה ששכחתם - פה זה לא אירופה. לירקות הכבושים בסגנון הרומני מספיקים יומיים, מקסימום שלושה. אחר כך - מעבירים למקום פחות שמשי או למקרר.

טיפ: המתכונים מתייחסים לצנצנות 2 ליטר, אבל אל חשש! אפשר לשחק עם הכמויות איך שרוצים ובהתאם לצנצנת שתשמש אתכם לכבישה בבית.

תגובות גולשים

1.

"ארז שלום, אבי וסבתי זיכרונם לברכה רומנים ,היו מכינים חמוצים וגם אני. אפילו מקליפות של אבטיח! אצלנו משתמשים בעלי סלרי ולא בשמיר. כדאי לנסות טעם נפלא- רומני אמיתי!!"

— יעל בן ישי שפירו, ניו יורק | 13.09.17 23:28
יש לכם שאלה?
רוצים לקבל עדכונים על סדנאות ומתכונים ישר למייל ?
בית הספר לבישול גלילי - ארז קומרובסקי
2018 © כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-9175575 | מפה והוראות הגעה

שימו לב, כל סדנאות הבישול יצאו לשנת שבתון

סדנת השף, סיור טעימות בשוק עכו, בשר ואפילו אפיה! כל הסדנאות האהובות יצאו לשנת שבתון. בינתיים, מומלץ להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו כדי להתעדכן בתאריך פתיחת הסדנאות מחדש הצפוי בקיץ 2017