צנוניות כבושות בסגנון רומני
חפשו מתכון
כשר צמחוני טבעוני

צנוניות כבושות בסגנון רומני

המרכיבים לצנצנת 2 ליטר:

1.5 ק"ג צנוניות על גבעוליהן

5-6 שיני שום

1 חופן עלי חרדל או אורוגולה

2- 2.5 כוכבי אניס - לא חובה

מתכון מאת:
מתוך: סלטים / תוספות

ראשית - מעקרים. לפני הכל, חשוב לעקר את הצנצנות טוב טוב בסיר ענק עם מין חמים/כמעט רותחים, כדי שלא יתקלקלו לכם החמוצים לפני שאתם מספיקים לאכול.

ממלאים בירקות ואז מכסים במים: עיקרתם? מצוין. עכשיו מסדרים את הירקות עד קצה הצנצת. סיימתם? כל הכבוד! עכשיו, חברים, הרי לכם הסוד הגדול של הכבישה המלוחה: על שלושת רבעי כוס מים מוסיפים כף מלח. זה כל הסיפור. וגם קצת שיני שום (כי אי אפשר בלי), וגם קצת פלפל חריף (כי זה עושה נעים).

בקיצור: אחרי שדוחפים את כל הירקות שניקיתם טוב טוב מכל האדמה והלכלוך ואת השום, מציפים את הצנצנות במין מלוחים ביחס של ¾ כוס מים ל-1 כף מלח. זה הכל. אל תשכחו לסגור טוב טוב.

חשוב מאד! הסגירה צריכה להיות חזקה ככל האפשר, הרמטית ממש. לכן חשוב לשים לב שהגומיות של הצנצנות חזקות וטובות (כי הן נוטות להדלדל משימוש ובכלל מהחיים). לא לתת לצנצנות לעמוד בשמש יותר מיומיים. למקרה ששכחתם - פה זה לא אירופה. לירקות הכבושים בסגנון הרומני מספיקים יומיים, מקסימום שלושה. אחר כך - מעבירים למקום פחות שמשי או למקרר.

טיפ:המתכונים מתייחסים לצנצנות 2 ליטר, אבל אל חשש! אפשר לשחק עם הכמויות איך שרוצים ובהתאם לצנצנת שתשמש אתכם לכבישה בבית.

תגובות גולשים

יש לכם שאלה?
רוצים לקבל עדכונים על סדנאות ומתכונים ישר למייל ?
בית הספר לבישול גלילי - ארז קומרובסקי
2018 © כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-9175575 | מפה והוראות הגעה

שימו לב, כל סדנאות הבישול יצאו לשנת שבתון

סדנת השף, סיור טעימות בשוק עכו, בשר ואפילו אפיה! כל הסדנאות האהובות יצאו לשנת שבתון. בינתיים, מומלץ להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו כדי להתעדכן בתאריך פתיחת הסדנאות מחדש הצפוי בקיץ 2017