מושגי יסוד בתורת הבישול שלי

כמה מושגים בסיסיים ופשוטים שכדאי להסכים עליהם לפני שמנסים את המתכונים שלי. 

31.01.12

תיבול בדבש

אינני משתמש בדבש כדי להמתיק מנות, אלא כדי לעגל את טעמן ולעשות אותו הרמוני יותר. היזהרו לא לשים כפות גדושות של דבש. מדובר בתבלין, ושימוש מוגזם בו יכול ליצור אפקט של גפילטע פולני.

אגוזים

(בוטנים, שקדים, צנוברים, גרעיני חמנית ואחרים). לעולם, אנא מכן, אל תקנו אגוזים קלויים אלא קלו אותם לאט לאט על להבה נמוכה ביותר במחבת ברזל או כל מחבת כבדה אחרת.

לאחר מכן השתמשו בעלי ומכתש כדי לכתוש אותם. זה קל ונוח, פשוט הכניסו אותם הביתה ותתחילו להשתמש בהם.

תבלינים קלויים ותבלינים כתושים

אני מתכוון שתקנו זרעים שלמים של שומר, כמון, חרדל, כוסברה ועוד, בכמויות לא גדולות ולא חלילה בתבלינים טחונים. ראשית כדאי לקלות אותם. רק את כמות הזרעים הדרושה לכם למתכון מסויים. כמה דקות במחבת יבשה ללא שומן, עד שהם משמיעים קולות פצפוץ ומפיצים ניחוח נהדר.

אחר כך השתמשו באותו עלי ומכתש. זה קל, והניחוחות שתקבלו עזים יותר.

אני מבקש גם שתקנו אגוזי מוסקט ושורשי כורכום שלמים ותגררו בכל פעם בפומפיה קטנה את הכמות הדרושה מהם. 

פלפל גרוס

כשאני כותב "פלפל גרוס" אני מתכוון לגרגרים שלמים של פלפל גרוסים במכתש ועלי. אחרי שתתרגלו להשתמש במכתש ועלי לא יהיה לכם צורך במטחנות.

עלים צעירים

אני יודע שלרבים מכם אין ערוגות של עלים ירוקים ועשבי תיבול, ושאתם לא ממש שולטים בגיל העלים שאתם קונים. אני פשוט מבקש שתשתמשו בעלים הבהירים והרכים יותר שבראשי הגבעולים של הבזיליקום או הנענע או כל עשב תיבול אחר. אלה הם העלים הצעירים יותר שטעמם עדין יותר ובניגוד לכמה אחיתופלים שממליצים לעטוף את צרורות עשבי התיבול בניירות  ובמגבות למיניהם, שיטות סבתא שכאלה, אני דווקא ממש מייעץ לכם לקנות כמה שיותר טרי.

ואם נשאר, תזרקו ותקנו חדש. צרור פטרוזיליה הרי עולה לא יותר מ-2 שקלים.

מיץ לימון

כפי שתראו במתכונים אני משתמש בהמון מיץ לימון. אבל אני מבקש שתפעילו שיקול דעת ואת חוש הטעם שלכם. אם הלימונים גדולים ובשלים ומלאי מיץ בשיא העונה - לכו על קצת פחות ממה שמומלץ במתכון, ואם ההיפך - יותר.

כל המתכונים באתר מיועדים ל-4-6 מנות אלא אם צויין אחרת.

תגובות גולשים

יש לכם שאלה?
רוצים לקבל עדכונים על סדנאות ומתכונים ישר למייל ?
בית הספר לבישול גלילי - ארז קומרובסקי
2018 © כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-9175575 | מפה והוראות הגעה

שימו לב, כל סדנאות הבישול יצאו לשנת שבתון

סדנת השף, סיור טעימות בשוק עכו, בשר ואפילו אפיה! כל הסדנאות האהובות יצאו לשנת שבתון. בינתיים, מומלץ להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו כדי להתעדכן בתאריך פתיחת הסדנאות מחדש הצפוי בקיץ 2017